Pera Diriliş Kilisesi

Pera Diriliş Kilisesi’nin websitesine hoş geldiniz!

Biz Türkçe ibadet eden bir Anglikan kilisesiyiz. Bu ne demek? Anglikan kilisesi deyince aklınıza İngiltere geliyor olabilir ama aslında bu gelenekte Afrika’dan Avrupa’ya, Amerika’dan Asya’ya, pek çok ülkede ve dilde ibadet eden topluluklar var. İbadetimizde, yüzyıllardır kiliselerde kullanılan litürjik düzen çerçevesinde Tanrı’ya tapınıyoruz, Tanrı Sözü’nü paylaşıyoruz ve İsa Mesih’in çarmıhtaki kurbanını anımsıyoruz.

Kilise olarak en büyük arzumuz İsa Mesih’in öğrettiği gibi ‘Tanrımız RABBİ bütün yüreğimizle, bütün aklımızla ve bütün gücümüzle sevmek; komşumuzu da kendimiz gibi sevmek’. Bu doğrultuda kilise olarak Tanrı Sözü’nde gelişerek Mesih’e benzeme yolculuğunda ilerlemeye çalışıyoruz.

Kilise ailemizde farklı yaş gruplarından, memleketlerden, işlerden, aile durumlarından kişiler var; bizi birleştiren temel İsa Mesih’e olan sevgimizdir.
Bizi ziyaret etmek isterseniz her Pazar 13.30’da başlayan ibadetimize seve seve bekleriz!

Misyonumuz


Bize devredilen Hristiyan inanç ve değerlerini bu çağda yeni ve taze bir şekilde yaşayarak Hristiyan toplumunun beslenip büyümesine, yeni önderlerin gelişmesine ve samimi bir ibadet kültürünün oluşmasına gayret ederek Diri olan İsa’yı ilan etmektir.

Vizyonumuz


Bulunduğumuz yerde sağlıklı Hristiyan toplumunun büyümesi ve çoğalması ile Tanrı’nın adının yüceldiğini görmektir.

BizeUlaşın.


İletişim

Değerlerimiz


Mesih'i ve Müjde'sini yansıtan bir kilise olmak istiyoruz.

Bu amaçla

Pera Diriliş Kilisesi

Mesih Merkezli

Pera Diriliş Kilisesi

Köklü ve Dinamik

Pera Diriliş Kilisesi

Veren bir Kilise

Pera Diriliş Kilisesi

İlişkisel bir Kilise

Pera Diriliş Kilisesi

Gelişen bir Kilise

olmak için gayret ediyoruz!