Pera Diriliş Kilisesi

Pera Diriliş Kilisesi websitesine hoş geldiniz!

Kilise olarak en büyük arzumuz İsa Mesih’in öğrettiği gibi ‘Tanrımız RABBİ bütün yüreğimizle, bütün aklımızla ve bütün gücümüzle sevmek; komşumuzu da kendimiz gibi sevmek’. Bu doğrultuda kilise olarak Tanrı Sözü’nde gelişerek Mesih’e benzeme yolculuğunda ilerlemeye çalışıyoruz.

Litürjik bir yapıda Türkçe ibadet eden bir kiliseyiz. Çağlar boyunca Hristiyanlar tarafından kullanılmış olan litürji, kilise takvimi ve özel ibadet zamanlarındaki hikmetin ibadetimizi zenginleştirdiğine inanarak bu düzen çerçevesinde Tanrı’ya tapınıyoruz, Tanrı Sözü’nü paylaşıyoruz ve İsa Mesih’in çarmıhtaki kurbanını anımsıyoruz.

Kilise ailemizde farklı yaş gruplarından, memleketlerden, işlerden, aile durumlarından kişiler var; bizi birleştiren temel İsa Mesih’e olan sevgimizdir.

Misyonumuz


Bize devredilen Hristiyan inanç ve değerlerini bu çağda yeni ve taze bir şekilde yaşayarak Hristiyan toplumunun beslenip büyümesine, yeni önderlerin gelişmesine ve samimi bir ibadet kültürünün oluşmasına gayret ederek Diri olan İsa’yı ilan etmektir.

Vizyonumuz


Bulunduğumuz yerde sağlıklı Hristiyan toplumunun büyümesi ve çoğalması ile Tanrı’nın adının yüceldiğini görmektir.

BizeUlaşın.


İletişim

Değerlerimiz


Mesih'i ve Müjde'sini yansıtan bir kilise olmak istiyoruz.

Bu amaçla

Pera Diriliş Kilisesi

Mesih Merkezli

Pera Diriliş Kilisesi

Köklü ve Dinamik

Pera Diriliş Kilisesi

Veren bir Kilise

Pera Diriliş Kilisesi

İlişkisel bir Kilise

Pera Diriliş Kilisesi

Gelişen bir Kilise

olmak için gayret ediyoruz!